A kültéri edzőgépek a hagyományos edzőtermi berendezések, fitnesz eszközök kültéri változatai. Jellemzően saját testsúllyal működnek, nem tartalmaznak súlyokat vagy elektromos alkatrészeket. Egyszerűen és biztonságosan használhatja őket bárki, hiszen köztereken, parkokban vagy lakóövezeti sportpályákon helyezik el ezeket, és ingyenesen használhatók.
Fiatalok, felnőttek és idősebbek, kezdők és haladók is megtalálhatják a számukra megfelelő edzésformát, mert egyes gépek az állóképességet fejlesztik, mások az izomerőt vagy a koordinációt javítják, néhány eszközt pedig kifejezetten az ízületkímélő mozgásformákra terveztek. Az utóbbiakat a rehabilitációra szorulók is kihasználhatják, mert segítik az ízületek mobilitását és az izmok regenerációját.
A kültéri edzőgépek használatának sok előnye van. Egyrészt ingyenesen hozzáférhető, így bárki számára elérhető edzéslehetőség, függetlenül anyagi helyzettől. Másrészt a szabadtéren végzett mozgás megadja a friss levegő és természetes környezet kínálta pluszt, ami igen sokat hozzáad a mozgáshoz. Többek között javítja a közérzetet, csökkenti a stresszt és leginkább erősíti és ébren tartja az immunrendszert. Az edzések hatása általában véve, hogy növeli az állóképességet, és hozzájárul a szív- és érrendszer egészségéhez. A kültéri edzőterek közösségi helyszínek is egyben, ahol az emberek találkozhatnak és együtt edzhetnek, ami fegyelmezi és motiválja is az embereket.
Sokféle típusa van a kültéri edzőgépeknek. A sífutó gépek, az elliptikus trénerek és a szobakerékpárhoz hasonló eszközök például az állóképesség növelésére szolgálnak. Az izomerő fejlesztését célozzák a húzódzkodók, tolódzkodók, a láberősítő gépek és a hasizomfejlesztő padok. A koordináció és mobilitás javítására a csípőforgatók, az egyensúlyozó eszközök és a lépegetők valók. Ha még nem próbáltuk őket, feltétlenül változtassunk ezen, próbáljuk ki a legközelebbi közpark edzőgépeit, majd tegyük is ezt rendszeressé, az egészségünk érdekében.